Asociația “Cuv. Parascheva” alături de cei nevoiași

Stefan   29th April 2016   Comments Off on Asociația “Cuv. Parascheva” alături de cei nevoiași

Asociația „Cuvioasa Parascheva” a Parohiei Ortodoxe Române Arad-Centru, a desfășurat în Săptămâna Pătimirilor, mai multe activități filantropice sub coordonare părintelui paroh Traian Micoroi. În acest sens au fost donate pachete cu alimente precum și ajutoare financiare multor familii nevoiașe din aria Parohiei noastre în semn de solidaritate cu cei aflați în nevoi, împlinind astfel nu doar cuvântul Evangheliei ci și viziunea Bisericii Ortodoxe privind activitățile sociale ce trebuie asumate la nivelul fiecărei parohii.

Asociația „Cuvioasa Parascheva” continuă să desfășoare activități filantropice în toată Săptămâna Pătimirilor și nu numai, acestea fiind susținute constant de femeile implicate în buna desfășurare a diverselor acțiuni social-filantropice din parohia noastră.

DSC_0085 DSC_0094 DSC_0095 DSC_0096